Природоохоронці проситимуть керівництво держави допомогти розширити Верховинський нацпарк

Прикарпатські лісівники блокують розширення Верховинського національного природного парку, а разом з тим і створення транскордонного Українсько-Румунського екологічного коридору з подальшим формуванням міжнародного біосферного резервату.

Про це сьогодні на прес-конференції в Івано-Франківському прес-клубі реформ заявили представники ГО “Українське товариство охорони птахів” та місцеві науковці в рамках проекту “Збереження карпатських пралісів”, пише КУРС.

Світлина від Івано-Франківський прес-клуб реформ.

Як повідомлялося, прикарпатські національні парки працюють у напрямку розширення своїх територій з 2014 року – Українське товариство охорони птахів за фінансової підтримки міжнародної природоохоронної організації Франкфуртського зоологічного товариства реалізує проект “Збереження Карпатських пралісів”.

Світлина від Івано-Франківський прес-клуб реформ.

У рамках проекту Міністерство екології підтримало пропозицію збільшити площу Карпатського НПП на 25,3 тис. га, НПП “Верховинський” – на 11,7 тис. га, НПП “Гуцульщина” – на 2,7 тис. га. За допомогою кластерів, які пропонують додати до кожного з трьох національних парків, заплановано утворити східноєвропейський екологічний коридор загальною площею понад 250 км, який з’єднає заповідні території України та Румунії.

Світлина від Івано-Франківський прес-клуб реформ.

Питання розширення НПП “Гуцульщина” та Карпатського НПП вирішили відкласти до вирішення проблем із земельними питаннями, які там існують уже чимало років. Що стосується Верховинського НПП, то лісівники погодилися опрацьовувати можливість розширення його меж на 5,5 тис. га.

Світлина від Івано-Франківський прес-клуб реформ.

“Обласне управління лісового господарства і Верховинський лісгосп висловили готовність передати у парк 5,5 тис. га верхових лісів. Далі планувалося, що лісівники покажуть на карті оті ділянки, які вони готові передати у парк. У січні цього року було засідання. На сьогоднішній день лісівники не дали ніяких своїх пропозицій. Три тижні тому наша організація написала запит на обласне управління лісового господарства, на Верховинський лісгосп, щоби вони озвучили нам свою позицію: чи готові вони передати ці землі, чи не готові, якщо не готові, то чому. На сьогоднішній день ніякої відповіді немає. Поки іде готове ігнорування. Так не робиться”, – розповіла представник Українського товариства охорони птахів, керівник проекту “Збереження карпатських пралісів” Ольга Яремченко.

Світлина від Івано-Франківський прес-клуб реформ.

Наразі природоохоронці готують звернення до Державного агентства лісових ресурсів та керівництва держави з проханням вплинути на ситуацію.

“Я, як керівник проекту, готую листи-зверненя до Гройсмана і Порошенка з проханням підтримати нашу ініціативу. Бо на рівні регіону нас не чують”, – підсумувала Яремченко.

Світлина від Івано-Франківський прес-клуб реформ.

Світлина від Івано-Франківський прес-клуб реформ.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *