У Франківську нардеп Віктор Чумак розповів про необхідність проведення в Україні політичної реформи (фото)

У середу, 11 жовтня, в Івано-Франківському прес-клубі реформ із журналістами зустрівся народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, лідер громадянського руху “Хвиля” Віктор Чумак.

Зустріч Віктора Чумака з прикарпатськими журналістами відбулась у межах його всеукраїнського туру. Політик виступає з лекціями в університетах. Івано-Франківськ став 16-им містом, у якому Віктор Чумак зустрівся зі студентами Юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Як зауважив В. Чумак, основною вимогою під час таких зустрічей із боку молоді є вимога «Ми хочемо змін». А це аж ніяк не узгоджується з нинішньою імітацією реформ, яку демонструє влада. За словами народного депутата, його публічність – це його єдина зброя, змушений їздити регіонами, зустрічатися з молоддю і таким чином привертати увагу громадськості до проблем, які не дають розвиватись Україні.

Віктор Чумак наголошує, що сьогоднішня система ухвалення політичних рішень парламентом цілком керується олігархами, а відповідно виборча система залишилася в спадок від Партії регіонів. Вона сформована так, щоб цілком контролювати народних обранців, повністю усунути в парламенті опозицію та гарантувати чинній владі наступну перемогу на виборах.

Серед багатьох гострих проблем основними зараз, як зазначає депутат, залишаються реформи політичної системи та виборчого законодавства. Народ урешті повинен обирати депутатів за відкритими списками. Саме з цієї причини позапарламентські партії та громадські рухи 17 жовтня в Києві проведуть акцію протесту з вимогами: запровадити пропорційну систему з відкритими списками на виборах до Верховної Ради України, обмежити депутатську недоторканність, створити незалежний антикорупційний суд. На акції в столиці очікується щонайменше 10 тисяч учасників. Вони представлятимуть Автомайдан, громадський рух “Чесно”, громадський рух “Хвиля”, партію “Демократичний альянс”, Центр протидії корупції і т. ін. Її підтримує низка народних депутатів: Віктор Чумак, Єгор Соболєв, Сергій Лещенко, Юрій Левченко, Юрій Дерев’янко та ін.

Віктор Чумак заявив, що твердо переконаний: таким мирним громадянським тиском на владу вдасться домогтися зміни виборчого законодавства та змусити парламент і президента виконати свої передвиборні обіцянки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *