Проект “Українська журналістика в умовах гібридної війни” (вересень 2016 – вересень 2017 )

З 1 вересня 2016  по 1 вересня 2017 року  Івано-Франківський прес-клуб реформ, за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні,  впроваджував проект “Українська журналістика в умовах гібридної війни”.

Метою проекту було  забезпечити підготовку представників івано-франківських ЗМІ до ефективної роботи в умовах військового конфлікту між Україною та Росією, до професійного висвітлення оперативної інформації та вміння об’єктивно оцінювати її потік з різних джерел; а також навчити протистояти методам гібридної війни, яку ведуть російські мас-медіа.

В рамках проекту було проведено 10 семінарів-тренінгів для журналістів, студентів, громадських активістів та завершальний круглий стіл.

Спікери тренінгів:

  1. “Інформаційна війна: ознаки, особливості, розпізнавання”

Валерій Іванов – доктор філологічних наук, професор, Президент Академії української преси, завідувач кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

 

Володимир Мостовий – головний редактор тижневика “Дзеркало тижня”, голова Комісії з журналістської етики, член Комісії з питань біоетики.

 

 

Петро Андрусечко – польський етнограф, політолог, публіцист і журналіст українського походження. Працює з «TVP», «ТVN 24», «Biznes i Świat», «Тоk FM» та Польським радіо. З квітня 2014 є журналістом «Gazeta Wyborcza».

 

 

2. “Етика професійної поведінки журналіста в умовах гібридної війни”

Богдан Буткевич – журналіст, ведучий програм у “Еспресо TV”.

 

 

 

3. “Роль та значення ЗМІ в умовах гібридної війни”

 Тарас Возняк – український культуролог, політолог, головний редактор і засновник Незалежного культурологічного журналу «Ї».

 

 

4. “Аналіз прикладів ведення інформаційних воєн та методи мінімізації їх впливу на громадян”

Віталій Жугай – експерт-консультант у сфері PR і маркетингу, кандидат філологічних наук, спеціальність “Журналістика”

 

 

5. “Оцінка фейковості новин”

Дмитро Золотухін – заступник Міністра інформаційної політики України,  незалежний експерт з питань інформаційних війн та конкурентної розвідки, засновник проекту Razvedka.in.UA, присвяченого впровадженню технологій competitive intelligence в сферу українського бізнесу.

 

6. “Аналіз та перевірка на достовірність інформації”

Олег Покальчук – військовий соціальний психолог, письменник та перекладач

 

 

7. “Блог: особливості написання, поширення, завойовування аудиторії”

Юрій Макаров – журналіст, телеведучий, документаліст оглядач часопису «Український тиждень»

 

 

8. Шляхи протистояння гібридній пропаганді

Ольвія Гусак – кандидат наук із соціальних комунікацій, старший викладач НТУУ «Київський політехнічний інститут», керівник проекту «Інструменти асиметричної відповіді на гібридну агресію в гуманітарній сфері».

Тетяна Фісенко – кандидат наук із соціальних комунікацій, старший викладач НТУУ «Київський політехнічний інститут», відповідальний виконавець проекту «Інструменти асиметричної відповіді на гібридну агресію в гуманітарній сфері».

9. Медіа – майбутнє та нові конвергентні медіа

Лариса Мудрак – українська журналістка, публіцист, громадський та політичний діяч, державний службовець 1-го рангу, медіа-менеджер, незалежний медіа експерт та медіаконсультант.

 

 

10. Брехня вбиває. Технологія заміщення неякісного інформаційного продукту в умовах війни

Андрій Куликов – журналіст, редактор, радіоведучий, телеведучий, медіа-експерт, медіа-тренер. Закінчив факультет міжнародних відносин та міжнародного права Київського державного університету імені Тараса Шевченка за спеціальностями «фахівець з міжнародних відносин; референт-перекладач англійської мови».

 

11. Гібридна війна під час гібридного миру

Юрій Бутусов – український журналіст, оглядач видання “Дзеркало тижня”, головний редактор сайту Цензор.нет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *