Журналістика – непатріотична професія: у Франківську відомі медійники навчали колег стандартів роботи

З 1 вересня стартував проект “Українська журналістика в умовах гібридної війни”. В його рамках в Університеті права імені Короля Данила відбулась зустріч студентів та представників ЗМІ із редактором тижневика “Дзеркало тижня” Володимиром Мостовим, доктором філології Валерієм Івановим та польським журналістом із газети “Газета виборча” Пьотром Андрусечком.

 В рамках проекту щомісяця протягом року буде проводитись серія навчальних семінарів для журнаілстів місцевих ЗМІ. Відомі медійники розповідатимуть про етику профейсійної поведінки, інформаційну війну, методи збору інформації та оцінку фейковості новин. Володимир Мостовий розповів, що часто користується терміном “фейкбук”.

“І в соціальних мережах, і в офіційних медіа дедалі більше стає неперевіреної інформації. Велика проблема для журналістів будувати свою роботу за високими стандартами”, – сказав Мостовий.

Він зауважив, що головне завдання журналіста – донести до людей правду, і не потрібно висвітлювати ситуацію однобоко.

“Головне – не брехати. Тоді в людей повернеться довіра до ЗМІ”, – підкреслив Володимир Мостовий.

“Журналістика – це стан душі, місія, група крові”, – додав він.

Фахівці відзначили, що “першою на війні гине правда, а багато ЗМІ закривають очі на погані речі”, – так Валерій Іванов прокоментував роботу відомих українських медіа, а також роботу прес-центру штабу АТО. Речника АП з питань АТО Андрія Лисенка він не вважає журналістом.

“Це люди в погонах. Вони говорять те, що їм каже влада”, – зауважив він.

Та додав:

“Порошенко бреше, коли каже, що наші не ведуть обстріли”.

Також Валерій Іванов зауважив, що “журналістика – це непатріотична професія”, адже навіть під час гібридної війни потрібно казати правду, якою б вона не була.

“Не потрібно бути такими медіа, як під час війни за часів СРСР, чи вигадувати собі героїв”, – підкреслив Валерій Іванов.

Семінари впроваджуються Івано-Франківським прес-клубом реформ у партнерстві із Регіональним туристично-інформаційним центром за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *